1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Yaşar Holding’de Yönetim Kurulu Başkanı bilmecesi

Yaşar Holding’de Yönetim Kurulu Başkanı bilmecesi

featured
Geçtiğimiz Eylül ayında ani bir şekilde hayata gözlerini yuman Yaşar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar’dan boş kalan koltuğa kimin oturacağı merak konusu oldu.

Türkiye’nin en köklü ve büyük holdinglerinden biri olan ve bünyesinde 25 fabrika ve 8 bine yakın çalışanı bulunan Yaşar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar geçtiğimiz eylül ayında Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmişti.

65 yaşında vefat eden Selim Yaşar’ın babası ve holdingin kurucusu 96 yaşındaki Selçuk Yaşar’ın da ilerlemiş yaşı nedeniyle bu günlerde holdingin yönetim kurulu başkanının kim olacağı sanayi sektöründe merak konusu oldu.

Selçuk Yaşar; 2003 yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı kızı Feyhan Kalpaklıoğlu’na devretmiş, 2009 yılında Feyhan Kalpaklıoğlu’nun kızkardeşi İdil Yiğitbaşı’nın eşi Ahmet Yiğitbaşı’nın grubun boya şirketlerinde başkanlık beklentisine olumlu yanıt vermemesi aile içinde krize yol açmış ve 2009 yılında yapılan genel kurulda Feyhan Kalpaklıoğlu yönetim kurulu başkanlığını Selçuk Yaşar’ın diğer kızı İdil Yiğitbaşı’na devretmişti.

2015 yılında ise Selim Yaşar yönetim kurulu başkanı seçilmişti. Selim Yaşar’ın ani vefatı sonrasında kız kardeşler arasında yeniden yönetim kurulu başkanı seçilmek için büyük bir mücadele başladığı, Selim Yaşar’ın eşi Yasemin Yaşar ve çocuklarının da Feyhan Kalpaklıoğlu ve İdil Yiğitbaşı ile aralarının iyi olmadığı iddia ediliyor.

Kız kardeşler arasındaki bu rekabetten kimin galip çıkacağı sanayi camiasında merakla bekleniyor.

Kaynak: Sema ALİM DALGIÇ/Sabah

Yorum Yap

Yorum Yap