Wells Fargo’dan Tiktok’a yasak
 1. Anasayfa
 2. Dünya

Wells Fargo’dan Tiktok’a yasak

0

ABD merkezli banka Wells Fargo, gizlilik ve güvenlik endişeleri nedeniyle sosyal medya platformu TikTok’un şirket cihazlarında kullanılmasına yasak getirdi.

Banka tarafından medyaya yapılan açıklamada az sayıda çalışanın TikTok’u şirket telefonlarına yüklediği belirtildi. Açıklamanın detaylarında “Şirkete ait telefonların sadece bankayla ilgili işlerde kullanılması gerektiğinden ve TikTok’un gizlilik ve güvenlik denetimleri ve uygulamaları ile ilgili endişelerimiz nedeniyle çalışanlarımızı uygulamayı telefonlarından kaldırmaya yönlendirdik.” ifadeleri kullanıldı.

Çinli firma ByteDace’in sahibi olduğu video paylaşım uygulaması TikTok, son iki yıldır batı ülkelerindeki popülerliğini artırıyor. Bununla birlikte şirket, Çin hükümeti ile olan yakın ilişkileri ve kullanıcı verisi toplama konuları nedeniyle zaman zaman eleştirilerin hedefi haline geliyor.

Geçtiğimiz hafta Amazon da çalışanlarına TikTok’u şirket telefonlarından kaldırmalarını isteyen bir e-posta göndermiş ancak daha sonra yaptığı bir açıklama ile mailin yanlışlıkla gönderildiğini belirtmişti. TikTok yöneticileri, Wells Fargo gelişmesine dair CNN’e yaptıkları açıklamada “Umarız Wells Fargo’nun endişeleri şeffaf diyalog yoluyla cevaplanabilir, böylece şirketin çalışanları topluluğumuza katılmaya ve hizmetlerimizden yararlanmaya devam edebilir.” ifadelerini kullandı.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir