1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Kuveyt Türk’ten girişimcilere 25 milyon TL yatırım desteği

Kuveyt Türk’ten girişimcilere 25 milyon TL yatırım desteği

Kuveyt Türk’ün iştiraki KT Portföy tarafından Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kuruldu. Banka, fona ilk yatırımcı olarak 25 milyon liralık kaynak sağlayacak.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Lonca Girişimcilik Merkezi’ni, teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin projelerini desteklemek ve fikirlerin hızlı şekilde katma değerli hale getirilmesine yardımcı olmak amacıyla 2017’de kurduklarını anımsattı.

Merkez aracılığıyla katma değer taşıyan ve nitelikli istihdam sağlama potansiyeli bulunan yüksek teşebbüslere sundukları destekleri aktaran Uyan, “Lonca Girişimcilik Merkezi ve Teknogirişim GSYF’de edindiğimiz bilgi ve tecrübemizin katkısıyla Lonca GSYF’yi kurduk ve ilk yatırımcı olarak 25 milyon TL’lik kaynak ayırdık. İlerleyen dönemde Lonca GSYF’yi, yurt içinden ve yurt dışından nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların da dâhil olduğu bir yapıda girişim ekosisteminin hizmetine sunacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Büyüme sermayesi yatırımları yapmayı planlıyoruz”

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük de Lonca GSYF ile 2 yıllık süreçte teknoloji odaklı ölçeklenebilir şirketlere erken aşama ve sonrasında büyüme sermayesi yatırımları yapmayı planladıklarını bildirdi.

Kütük, “Yatırım yaptıkları şirketlerin başarılı performansı ve girişimcilerin talepleri, bizi erken aşamanın yanı sıra büyüme aşamasındaki girişimlere de yatırım yapmaya yönelik fon kurmaya sevk etti. Ekosistemdeki diğer kuluçka merkezleri ve sektörün diğer katılımcılarıyla olan yakın iş birliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum Yap