1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Kamu bankalarına virüs uğramıyor

Kamu bankalarına virüs uğramıyor

kamubankaları

Ülkemizde ikinci dalganın yaşandığı ve  koronavirüs vakalarının pik yaptığı bu dönemde kamu bankası çalışanları büyük bir özveri ile çalışmalarına devam ediyor. Pandemi döneminde en riskli meslek grupları arasında yer alan bankacılar gün boyu pek çok insanla ve parayla iletişim kurmaları nedeniyle sık sık şubelerde virüs kapmaktadırlar.

Sokağa çıkma yasaklarının geldiği, okulların ve pek çok işletmenin kapatıldığı, özel bankaların mesai saatlerini değiştirdiği bu günlerde kamu bankaları sabah saat 09:00’dan akşam saat 17:00’ye kadar hizmet vermektedir. Ülkemizde pek çok bankacılık işlemini üstlenen kamu bankalarındaki gün boyu yoğunluk göze çarpmaktadır.

Özel bankaların çalışanlarına yönelik aldığı mesai saati değişikliğini kamu bankaları uygulamamaktadır. Şubelerdeki yoğunluğu da göz önüne aldığımızda her an virüse yakalanma riski bulunan çalışanlar özel bankalar gibi mesai uygulanmasını istemektedir.

Kamu bankaları üst yönetimi mesai saatleri açısından durumu tekrar gözden geçirmesi ve çalışanların sağlığı açısından gerekli düzenlemeleri yapması virüsün bulaşma riskini azaltacağı gibi çalışanları da virüsten koruyacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. wpntr_avatar

    Kamu bankası çalışanları ölene kadar devam. Kendimizi hiç bu kadar değersiz hissetmemiştik. Diğer bankalar önce personel derken bizde malesef ne hes kodu uygulaması var ne teker teker içeri alma var ne evden çalışma var ne esnek çalışma saati var..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir