Hedefbank, bankacılık faaliyetlerine başlıyor
 1. Anasayfa
 2. Bankalar

Hedefbank, bankacılık faaliyetlerine başlıyor

0

Finans sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Hedef Holding, sektöre kattıkları değeri, modern iş modelleri ile daha geniş kitlelere yaymak için bankacılık faaliyetlerine başlıyor. Geleceğin bankası vizyonuyla geleceğin yıldız şirketlerinin yol arkadaşı olmayı amaçlayan Hedefbank, yeni nesil yatırım bankacılığı konusunda platform olma iddiası ile sektörde adını duyurmaya hazırlanıyor.
Hedef Holding yenilikçi vizyonunu gerçekleştirmek ve sektöre yepyeni bir bakış açısı getirmek üzere kurduğu Hedef Yatırım Bankası için bankacılık yazılım altyapısı olarak en güncel teknolojik platforma sahip Fimple ile anlaşma imzaladı.
Hedefbank Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Namık Kemal Gökalp, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden finans alanında, global piyasaların güçlü temsilcilerinden biri olmayı hedefleyen Hedef Yatırım Bankası’nın; teknolojik altyapısı, grup şirketlerinin ve ortaklarının gücü, finansal hizmetler alanındaki deneyimi ile yenilikçi çözümleri, yerel ve uluslararası piyasalar hakkındaki bilgi ve deneyimini, tüm paydaşlarına sürdürülebilir katma değer yaratmak misyonu ile yürüteceğini belirtti.

Fimple CEO’su Dr. Mücahit Gündebahar, yeni kurulan banka ve finans kuruluşlarının altyapı teknolojilerine karar verme aşamasında Fimple’ı öncelikli kurumlar arasında görmelerini memnuniyetle karşıladığını belirtti. Fimple’ın Mikro servis mimarisi ile dizayn edilmiş tamamen tanım tabanlı SaaS ana bankacılık platformu, bankalara, tüketici ve tedarikçi finansman şirketlerine, yatırım bankalarına, dijital bankalara, servis bankacılığı hizmeti sunmak isteyen finans kurumlarına, kredi kurumlarına modern bir platform sunduğunu ifade etti. Ayrıca, Fimple Platformunun aylık üyelik modeli ve kullandıkça öde şeklinde kurgulanan “fair” lisanslama modeliyle, başlangıç aşamasında olan veya kısıtlı müşterisi olan banka ve finans kuruluşlarının, geleneksel sistemlerin gerektirdiği ilk yatırım maliyetlerine maruz kalmayacaklarını söyledi.

Fimple platformunun birçok temel bileşenden oluşan özel bir bankacılık yazılımı olarak dikkat çektiğini belirten Gündebahar, “Günümüzde bir bankanın rekabette en önemli silahı, dış kurumlar ile entegrasyon kabiliyeti ve servis bankacılığı iş modellerini karşılayabilme yetisidir. Bu noktada Fimple, önce-API yaklaşımı ve yazılım geliştirme kitlerini (SDK’ler) pozisyonlandırmasıyla, finansal kurumun ve ekosisteminin yeni ürün geliştirme, yeni iş modelleri oluşturabilme gibi yeteneklere sahip olmalarını sağlamaktadır. Şu anda sistemde 2100’den fazla finansal API bulunmakta olup 2023’ün sonuna kadar 4.000’den fazla barındırılan Finansal API olmasını öngörüyoruz.”

Gündebahar, “Fimple sadece ana bankacılık sistemi değil, sunduğu Pazar yeri üzerinden modern bankacılık platformuna entegre çalışan uzman yan sistem ailesiyle bir ekosistem sunmaktadır. Böylece birçok ürün grubunda geleneksel yaklaşımlarda gördüğümüz (vendor locking) sendromu elimine edilmektedir”

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir