Google evden çalışmayı 30 Haziran 2021’e kadar uzattı
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google evden çalışmayı 30 Haziran 2021’e kadar uzattı

0

Google, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulamaya koyduğu evden çalışma modelini 30 Haziran 2021’e kadar uzattı. 

ABD basınında yer alan haberlere göre, Google Üst Yöneticisi Sundar Pichai konuya ilişkin şirket çalışanlarına bir e-posta gönderdi. 

Pichai, “Ofiste olması gerekmeyen görevler için küresel gönüllü evden çalışma seçeneğimizi 30 Haziran 2021’e kadar uzatıyoruz” ifadesini kullandı. 

Evden çalışma deneyimlerinden hala çok şey öğrendiklerini belirten Pichai, bu deneyimden öğrendiklerinin Google’ın gelecek çalışma yaklaşımında kullanılacağını kaydetti. 

Google’ın söz konusu kararının yaklaşık 200 bin tam zamanlı ve sözleşmeli çalışanın hemen hemen tamamını etkileyeceği belirtiliyor.

Ofise dönüş planı hazırlamıştı

Salgın nedeniyle mart ayından bu yana evden çalışma politikası izleyen Google, ofislere dönüş planını hazırlamıştı.

Pichai tarafından çalışanlara gönderilen bir e-postada, 6 Temmuz’da şehirlerde bulunan ofislerin ‘az sayıda personelle’ açılmaya başlayacağı belirtilmişti.

Çalışanların önemli bir kısmını evden çalışmaya devam etmeleri için teşvik edeceklerini vurgulayan Pichai, şu ifadeleri kullanmıştı:

Bu takvim yılı içinde, görevlerine dönmesi gereken sadece sınırlı sayıda Google çalışanı var. Bu kişilere 10 Haziran’a kadar yöneticileri tarafından bilgi verilecek. Onun dışında kalan herkes için yıl sonuna kadar ofislere dönmek tamamen kendi rızalarına bağlı ve mümkünse evden çalışmaya devam etmenizi destekliyoruz.

Google bu dönemde uzaktan çalışmayı kolaylaştırmak adına ekipman ve ofis eşyaları gibi ihtiyaçları için çalışanlarına 1000 dolar ek ödenek de vermişti.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir