1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Finans devlerini cezbeden fintech uygulaması

Finans devlerini cezbeden fintech uygulaması

mobil bankacılık

JP Morgan’ın Menkul Kıymetler Hizmetleri ve BlackRock, hesap açma iş akışlarını dijitalleştirmek için fintech firması Saphyre’le anlaştı.

Finextra’nın haberine göre, Saphyre, ürettikleri ABD patent onaylı yapay zekâ teknolojisini satın alan firmaların borsa takas hesap açılışları ve broker anlaşmaları için manuel süreçleri ortadan kaldırdığını açıkladı.

Saphyre’in teknolojik platformu, müşteriler arasında kesintisiz iletişim sunmak üzere tasarlanmış. Teknoloji e-postaları ve telefon görüşmelerini ortadan kaldırarak ve gerçek zamanlı özelliklerini sunarak vasiler ve aracı şirketler için kolaylık sağlıyor. Taraflara anlaşmaların durumları ve sonraki süreçleri üzerinde saydam bir denetim imkânı sağlıyor.

Hesap bilgi girdilerinin sayısallaştırılması, pazara özgü dokümantasyonu da dahil olmak üzere gereksiz verilerin artışının ve manüel süreçlerin elenmesini sağlayarak hesap açma sürecini hızlandırıyor.

Black Rock’un Genel Müdürü Liliane Anconda yeni anlaşmalarına ilişkin, “Saphyre’le birlikte saatler sürecek çalışmaları dakikalara indiriyor ve fonların daha hızlı bir şekilde tek bir platformda ticarete hazır hale gelmesini sağlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Yorum Yap

Yorum Yap