Et ve Süt Kurumu: Kuyruklar oluştuğu için zam yaptık!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Et ve Süt Kurumu: Kuyruklar oluştuğu için zam yaptık!

0

Et ve Süt Kurumu, et fiyatlarına yüzde 48 zam yaptığını duyurdu. Yapılan zamla 1 kg kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya, 1 kg kuşbaşının fiyatı da 62.50 liradan 92 liraya yükseldi. Halk TV ekranlarına bağlanan tarım yazarı Eli Ekber Yıldırım Et ve Süt Kurumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Halk TV ekranlarında yayınlanan Kayda Geçsin programına konuk olan tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım Türkiye’deki tarım ve hayvancılık ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Et ve Süt Kurumu, et fiyatlarında yüzde 48 zam yaptı. Yapılan zamla 1 kg kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya, 1 kg kuşbaşının fiyatı da 62.50 liradan 92 liraya kadar arttı. Bu fiyat artışı serbest piyasadaki fiyatları da yukarı çekeceği belirtildi. ESK, et satış fiyatlarını yükseltirken, karkas kesim fiyatlarını artırmadı.

Et ve Süt Kurumu: Çok uzun kuyruklar oluşuyordu, bu zammı yapmamız gerekiyordu

Et ve Süt Kurumu’nun Genel Müdürü ile görüştüğünü ifade eden Yıldırım şunları dile getirdi;
“Burada üreticiden aldığı ete bir zam yapmadı. Ben bugün Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ile görüştüm. ‘Ya bizim fiyat çok düşük kalmıştı çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle bu zammı yapmamız gerekiyordu’ dedi. Üreticiden aldıkları karkas ette de bir fiyat artışı yapacaklarını belirttiler.”

“Son 10 yılda Türkiye 10 milyar dolardan fazla para ödeyip et ithal etti” diye Yıldırım “Et ithal etmenin çözüm olamadığını bir kez daha gördük. Et ucuzda değil ayrıca” dedi.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir