1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Bankalar çalışanlarına günlük ne kadar yemek ücreti ödüyor?

Bankalar çalışanlarına günlük ne kadar yemek ücreti ödüyor?
1

Bankalar 2022 yılı için çalışanlarına ödeyeceği günlük yemek ücretlerini açıkladılar.

Bazı bankaların açıkladığı rakamlar 2022 yılı için gelir vergisinden istisna tutulacak günlük yemek bedelinden dahi düşük rakamlar içermektedir. 2022 yılı için gelir vergisinden istisna tutulacak günlük yemek bedeli KDV dahil 36,72 TL olarak hükümet açıkladı. Çalışanların en önemli yan haklarından biri olan yemek hakkı, ekonomik açıdan zorlu koşullardan geçtiğimiz bu günlerde yemek kartı sistemiyle yemek hizmeti sektörünü kayıtlı hale getirerek ekonomiye katkı sağlaması yönünden de büyük önem taşıyor. Yemek kartı sistemi aynı zamanda yüzde 100’e varan vergi istinası sayesinde şirketlere de büyük avantaj sağlamaktadır.

Ancak yüksek gıda enflasyonu ve restoran menülerine yapılan zamlar nedeniyle banka çalışanlarına verilen günlük yemek ücreti yetmemeye başladı. Kimi yemeğini evden getirirken kimi öğlen yemeğini tost gibi pratik çözümlerle atlatmaya çalışıyor. Maalesef bir çorbanın bile 20-25 TL olduğu ülkemizde, çalışanlara ödenen günlük yemek ücretlerinin çok komik kaldığı aşikardır.

Sitemize ulaşan pek çok banka çalışanı, banka üst yönetimlerinin yemek ücretlerini piyasa gerçeklerine uygun olarak tekrar güncellenmesini istiyor.

Bankaların 2022 yılında personelleri için açıkladıkları günlük yemek ücretleri;

NOT: Denizbank, TEB ve HSBC’nin günlük yemek ücreti rakamları 2021 yılına aittir. 2022 rakamları açıklanmamıştır.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Emlak Katılım 50 lira alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir