Alternatif Bank’a Altı Yıl Üst Üste Birincilik Ödülü
 1. Anasayfa
 2. Alternatif Bank

Alternatif Bank’a Altı Yıl Üst Üste Birincilik Ödülü

0

Alternatif Bank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Dış Ticaret Programı kapsamında, “Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı” seçildi. Banka bu ödülü, Türkiye’nin dış ticaret hacmine yaptığı katkılar ve program kapsamında gerçekleştirdiği yüksek işlem hacimleriyle üst üste 6. kez kazanırken, bu yıl ayrıca “Yılın Yeşil İşlemi” ödülüne de layık görüldü. 

Alternatif Bank,  2017 yılında dahil olduğu Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) yürüttüğü ‘Dış Ticaret Programı’ kapsamında, dış ticaretin finansmanında ortaya koyduğu başarılı performans ve müşterilerine yarattığı değerle bu yıl altıncı kez “Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı” ödülüne layık görüldü. Alternatif Bank ayrıca bu yıl, EBRD’nin faaliyet gösterdiği ülkelerdeki yeşil teknoloji ve ürünlerin ticaretine aracılık eden bankalara verdiği “Yılın Yeşil İşlemi” ödülünü de kazandı. 

Alternatif Bank, stratejik önceliği olarak gördüğü dış ticaret alanında, ihracatçı firmalara her yıl sürekli artırdığı kredi desteğinin yanında, “Danışman Bankacılık” anlayışı doğrultusunda uzmanlığıyla da rehberlik ederek başarılı bir performans ortaya koymaya devam ediyor. Türkiye, EBRD’nin Dış Ticaret Programına 2011 yılında dahil olurken, 2022 yılı sonuna kadar program kapsamında 2,4 milyar Euro’luk işlem hacmi gerçekleştirildi. Programda dünya genelinde 88 ülkeden 800’den fazla üye banka yer alıyor. EBRD’nin önemli partnerleri arasında yer alan Alternatif Bank, 2018’den bu yana üst üste 6. kez “Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı” seçilerek bu alandaki başarısını ve yetkinliğini bir kez daha tescilledi. Alternatif Bank, EBRD’nin yeşil teknoloji ve ürünlerin ticaretine aracılık eden bankalara verdiği “Yılın Yeşil İşlemi” ödülünü de layık görüldü. 16 Mayıs 2023 tarihinde Özbekistan’ın Semerkant şehrinde düzenlenen EBRD’nin 32. Yıllık Toplantısı ve İş Forumu kapsamında gerçekleştirilen Dış Ticaret Programı ödül töreninde, Alternatif Bank adına ödülleri Finansal Kurumlar Müdürü Ahmet Kınalısoy ve Yönetmen Seyhan Katı aldı.

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür bankanın aldığı ödüllerle ilgili olarak; “Küresel ekonomide özellikle son birkaç yıldır yaşanan belirsizlikleri ve değişimleri dikkate aldığımızda, ülkemiz ekonomisinin sürdürülebilir büyümesinde dış ticaretin ve özellikle de ihracatın ne derece önemli olduğunun hepimiz farkındayız. Bu bakış açısıyla dış ticareti önceliğimiz olarak görüyor, uzun yıllardır müşterilerimizi, danışman bankacılık vizyonumuzla finansal ve finans dışı konularda en üst seviyede desteklemeye devam ediyoruz. Müşterilerimizle birlikte büyümek ve karşılıklı değer yaratmak anlayışıyla, özellikle ihracatçılarımıza ihtiyaçlarına göre finansal kaynak sağlamayı fazlasıyla önemsiyor, her şartta onların yanında olmaya çalışıyoruz. Bu gayretimizde, uzun yıllardır çok yakın çalıştığımız EBRD ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği bizim için ayrı bir itici güç oluyor. Bu kapsamda, 2017’den itibaren dahil olduğumuz EBRD Dış Ticaret Programı’nda belirlenen limitleri, ülkemizde en hızlı ve verimli şekilde reel sektörle buluşturan bankayız. Bu çalışmalarımızın karşılığı olarak, üst üste altıncı kez olmak üzere, EBRD tarafından bu yıl bir kez daha ‘Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı’ seçilmemiz Alternatif Bank için ayrı bir gurur. Ancak daha değerli olan, EBRD ile yürüttüğümüz aktif ve verimli iş birliğimizin, son yıllarda dış ticarette gösterdiğimiz istikrarlı gelişimimizi perçinlemesi ve hem ülkemiz hem de müşterilerimize kattığımız değeri tescillemesi. Bu yıl bizim için diğer bir mutluluk ise EBRD’nin yeşil ürün ve teknolojilerin dış ticaretine aracılık eden bankaları ödüllendirmek amacıyla başlattığı ‘Yılın Yeşil Finansmanı’ ödülünü de kazanmamız oldu. Sürdürülebilirliği tüm iş süreçlerimize dahil etme stratejisiyle ilerlerken, uluslararası alanda layık görüldüğümüz ödüller, motivasyonumuzu daha da arttırıyor. Hedefimiz ‘danışman ve basiretli bankacılık’ anlayışımızla, ülkemiz ekonomisine ve ihracatçılarımıza her yıl artan bir hacimle desteğimizi sürdürmek” diye konuştu.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir