Yapı Kredi üst yönetiminde değişiklikler
 1. Anasayfa
 2. Genel

Yapı Kredi üst yönetiminde değişiklikler

0

Yapı Kredi Bankası’nda yönetim kurulu üyeliklerinde ve genel müdür yardımcılarında istifalar yaşandı. Yaşanan istifalar sonucu yerlerine atamalar yapılmış olup Banka’nın KAP’a yaptığı açıklama şu şekildedir:

Bankamız Yönetim Kurulu üyelerinden; Marco Iannaccone, Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliğinden ve Operasyonlardan Sorumlu Başkan (Chief Operating Officer – COO) görevinden; Gianfranco Bisagni, Mirko Davide Georg Bianchi, Carlo Vivaldi ile Giovanna Villa ise Yönetim Kurulu Üyeliklerinden ve Bankamızdaki diğer tüm görevlerinden 5 Şubat 2020 tarihi itibariyle istifa etmiştir.

Bankamız Yönetim Kurulu’nun 5 Şubat 2020 tarihli kararı ile, boşalan Banka Yönetim Kurulu Üyeliklerinden birine 5 Şubat 2020 tarihi itibariyle; toplanacak ilk genel kurulun onayına sunulmak ve bu toplantı tarihine kadar görev yapmak ve Genel Kurul’un onaylaması halinde selefinin kalan görev süresini tamamlamak üzere Türk Ticaret Kanunu’nun 363’ncü maddesi hükmü doğrultusunda Nevin İmamoğlu İpek’in seçilmesine, ayrıca Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine Niccolò Ubertalli yerine Yönetim Kurulu Üyesi Levent Çakıroğlu’nun atanmasına karar verilmiştir.

Ayrıca Bankamız Finansal Planlama Mali İşler Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Massimo Francese, İç Denetim Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Giovanni Battista Avanzi ve Risk Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Albert Angersbach 5 Şubat 2020 tarihi itibariyle Bankamızdaki görevlerinden ayrılmışlardır.

Banka’nın önümüzdeki günlerde boşalan yönetim kurulu üyeliklerine ve genel müdür yardımcılarına atama yapması bekleniyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir