McKinsey 2 bin çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor
 1. Anasayfa
 2. Dünya

McKinsey 2 bin çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor

0

McKinsey’nin müşterilerle doğrudan çalışmayan yaklaşık 2 bin kişiyi işten çıkarmayı planladığı belirtildi.

Son on yılda personel sayısında hızlı bir büyüme kaydeden danışmanlık şirketi McKinsey & Co, destek ekiplerini yeniden yapılandırmanın yollarını arıyor.

Müşterileri için personel azaltma planları tasarlamasıyla tanınan McKinsey şimdiye kadarki en büyük işten çıkarma kararı ile yaklaşık 2 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

Bloomberg’in konu hakkında bilgisi olan kişilere dayandırdığı haberine göre, çoğunlukla müşterilerle doğrudan çalışmayan personelin işten çıkarılacağını ve işten çıkarma planın önümüzdeki haftalarda netleşeceğini belirtti.

İşten çıkarmalara ilişkin olarak isminin gizli kalmasını isteyen kaynaklar, şirketin 2021’de 15 milyar dolarlık rekor bir gelir açıkladığını ve 2022’de bu rakamı aştığını söyledi. 2012 yılında 17 bin çalışanı olan şirket, beş yıl önce çalışan sayısını 28 bine çıkarmıştı.

McKinsey çalışanlarından DJ Carella, e-postayla gönderdiği bir açıklamada, “Müşteriye hizmet vermeyen ekiplerimizin on yıldan uzun bir süredir ilk kez çalışma şeklini yeniden tasarlıyoruz, böylece bu ekipler şirketimizi etkili bir şekilde destekleyip ölçeklendirebilir.” dedi. Carella, ayrıca firmanın hala müşterilerle doğrudan ilgilenen profesyonelleri işe aldığını söyledi.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir