Mastercard ağında çalışacak olan Bybit Card duyuruldu
  1. Ana Sayfa
  2. Dünya

Mastercard ağında çalışacak olan Bybit Card duyuruldu

0

Dubai merkezli kripto para borsası Bybit, Mastercard ağında çalışacak olan banka kartını tanıttı.

Mastercard ağında çalışacak olan yeni Bybit Card, İlk etapta sanal kartın piyasaya sürüldü. Mastercard ağında çalışacak olan Bybit Card ile kullanıcılar, dijital varlıklarını kullanarak ödeme yapıp nakit çekebilecek. Ayrıca Nisan ayında fiziki kartların dağıtımına başlanacağı kaydedildi.

Ürün ve hizmetlerin satın alınmasında dijital varlık kullanımına imkan tanıyacağı belirtilen Bybit Card, kullanıcı hesaplarındaki Bitcoin, Ethereum, Tether, USD Coin ve Ripple bakiyeleri üzerinden işlev kazanacak. AB üye ülkeleri ve Birleşik Krallık’ta kullanılacak ve bu kapsamda ödemeler sırasında kripto paralar ikamet edilen noktaya bağlı olarak Euro ya da sterline dönüştürülecek. ABD doları banka hesabı transferi özelliğini kısa süre önce durdurma kararı alan Bybit, anlaşıldığı üzere Bybit Card’a dolar desteği getirmiyor.

Bybit, kullanıcılarına bekleyen tüm ABD doları havale işlemlerini 10 Mart’a kadar gerçekleştirmelerini istemişti.

Yeni ürüne dair kısa dönem hedeflerini de kamuoyuyla paylaşan Bybit, buna göre 2023 yılının ikinci çeyreğinde Apple Pay ve Google Pay entegrasyonunu tamamlamayı planlıyor.

Öte yandan gelişme, Mastercard’ın kripto odaklı yeni ürünlerle ilgili iş birliklerini erteleme kararının kamuoyunda yer bulmasının ardından geldi.

Buradan hareketle Bybit ile sağlanan iş birliğinin nihai aşamaya çok yakın oluşu nedeniyle tamamlandığı düşünülebilir. Resmi bir duyuruda Mastercard, blockchain teknolojilerine ağırlık verileceğini kaydetmişti.

Son olarak Visa’dan da blockchain vurgusu yapılmadan direkt olarak kripto alanında daha yavaş adımlar atılacağına dair bir açıklama geldiğini hatırlatalım.

Kaynak: Fintech İstanbul

Yazar Hakkında

Yorum Yap