1. Ana Sayfa
  2. Albaraka Türk
  3. Katılım bankalarından birbirlerine çağrı

Katılım bankalarından birbirlerine çağrı

Katılım Bankaları

Bankalar, yangınların ardından Hatay’ı yeniden yeşillendirmek için harekete geçti. Önceki hafta içinde İş Bankası, Garanti BBVA ve Yapı Kredi’nin birbirlerini fidan bağışlaması için sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrıya bu sefer katılım bankaları da katıldı.

Kuveyttürk, Albaraka, Türkiye Finans ve Emlak Katılım Bankası’nın Hatay’ı ağaçlandırmak için birbirlerine sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrılar;Hatay’da 5 Eylül’de Samandağ ilçesinde yangın çıkmıştı. 9 Ekim’de ise Belen ilçesinde başlayan orman yangını Arsuz ve İskenderun ilçesindeki yerleşim yerlerine sıçramış, yangınlar 33 saat sonra kontrol altına alınıp, söndürülebilmişti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay’da 2020 yılında yanan alanlarda bir yıl içerisinde yaklaşık 5 milyon fidanın toprakla buluşturulmasının sağlanacağını söylemişti. Bakan Pakdemirli ”Hatay’da yanan alanların ağaçlandırılmasına katkı sağlamak isteyen vatandaşlarımızı her iki yanan alanda da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü, #GeleceğeNefes kampanyası çerçevesinde bizimle birlikte fidan dikmeye davet ediyorum” demişti.

Yorum Yap

Yorum Yap