Futbolcuların “Yüksek faizli fon” vurgununda Selçuk İnan konuştu
 1. Anasayfa
 2. Genel

Futbolcuların “Yüksek faizli fon” vurgununda Selçuk İnan konuştu

0

DenizBank Şube Müdürü Seçil Erzan’ın “yüksek faizli fon” diyerek kendilerini milyonlarca lira dolandırdığı iddiasıyla şikayetçi 29 kişiden biri olan Galatasaray’ın eski kaptanı Selçuk İnan ilk kez Odatv’den Can Özçelik’e  konuştu.

Toplamda 44 milyon dolar ve 15 milyon Türk Lirası dolandırıldığı iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından soruşturma dosyasına rapor sunulmuştu.

İLK KEZ ODATV’YE KONUŞTU

Banka müdürüne 1 milyon 930 bin dolar veren ve mağdur olduğunu söyleyen Selçuk İnan, Odatv’ye yaptığı değerlendirmede, hukuki yollara başvurduğunu vurgulayarak, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu ve şube müdürü Seçil Erzan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi verdiğini söyledi.

“TÜM PARAYI BANKADA TESLİM ETTİM”

Selçuk İnan şöyle konuştu:

“Şikayetin dışında ayrıca aynı kişilerle ilgili tazminat davası açtım. BDDK’ya da şikayet dilekçesi verdim. Seçil Erzan bu paraları bizden alırken, Denizbank’ın kurumsal fonu olduğunu başında da Hakan Ateş olduğunu ifade etti.”

“HESABA YATIRILAN PARANIN DEKONTLARINI ALDIM”

“Biz de Denizbank’a güvenerek bu paraları verdik. Ben bütün tutarları bankada verdim ve Seçil Erzan tarafından ıslak imzalı Denizbank kaşeli bu paraların fon hesabına yatırıldığına dair yazılı belge ve dekontları aldım.

Şimdi bize, siz bu tutarları banka müdürünün kendisine ödediniz deyip, bankayı ve kendilerini işin içinden sıyırmaya çalışıyorlar. Denizbank olmasa ben banka müdürüne niye para ödeyeyim, Hakan Ateş bu fonu yönetmese niye ödeyeyim. Biz gerekli davaları açtık. Adaletin tecelli edeceğini umut ediyoruz.”

BDDK RAPORUNDA YAZMIŞTI

Soruşturma kapsamında Galatasaraylı eski futbolcular Emre Çolak, Arda Turan ve Fernando Muslera da dolandırıldıklarını ifade ederek şikayetçi olmuşlardı.

Soruşturma kapsamında BDDK’dan istenilen raporda da önemli tespitler yapılmıştı.

Odatv’nin ulaştığı raporda BDDK Hukuk İşleri Daire Başkanlığı’nın görüşü de yer alıyordu.

“Bankaların gerçekleştirebileceği faaliyetlerin banka şube müdürü tarafından bankayı temsilen yapılabileceği” vurgulanan görüş yazısında “yapılan işlemlerin bankayı bağlayacağı” ifade edildi.

“ZİMMET SUÇU OLABİLİR”

Görüş yazısında şu bilgilere yer verildi:

“-Diğer taraftan banka şube müdürünün yetkileri iç ilişkide sınırlandırılmış olsa bile, bu yetkinin aşılması halinde iyi niyetli müşteriler ile yapılan işlemler bankayı bağlayacaktır.

-Bu kapsamda banka şube müdürü tarafından işlenen zimmet suçlarında banka şube müdürünün görevi itibari ile sahip olduğu temsil yetkisinin kapsamının da değerlendirilmesi gerekmekte olup para ya da diğer varlıkların kabulü hususunda yetkili olması ya da bu kabulünün görevle ilgisi bulunduğu durumunda zimmet suçunun vücut bulabileceği değerlendirilmektedir.”

Kaynak: Can ÖZÇELİK / Oda TV

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 3
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir