Citigroup Bitcoin işlemlerine hazırlanıyor
 1. Anasayfa
 2. Citibank

Citigroup Bitcoin işlemlerine hazırlanıyor

0

ABD ekonomi yönetimi Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar karşı net bir tavır sergilerken bankalar bu konuda yeni hizmet birimleri kurmaya devam ediyor. JP Morgan’dan sonra ABD’nin en büyük finans kurumlarından Citigroup’un, Bitcoin vadeli işlemlerinde ticaret yapan en büyük müşterilerine hizmet vermek konusunda değerlendirmeler yapıyor.

Bloomberg’in haberine göre, bankacılık devi CME Bitcoin vadeli işlemlerine başlamak için düzenleyicilerin onayını bekliyor.

Citigroup, e-postayla gönderilen bir açıklamada, “Müşterilerimiz bu alana giderek daha fazla ilgi duyuyor ve bu gelişmeleri izliyoruz. Düzenleyici çerçeveler, denetim beklentileri ve diğer faktörlerle ilgili birçok soru göz önüne alındığında, yaklaşımımız konusunda çok düşünceliyiz. Şu anda, güçlü düzenleyici çerçeveler altında faaliyet gösteren bazı kurumsal müşterilerimiz için vadeli işlemler gibi ürünler düşünüyoruz” denildi.

Bu arada, ABD merkezli çok uluslu banka JP Morgan Chase Co., belirli müşterilerine sunmak üzere, yaz aylarının başlarında aktif olarak yönetilecek bir Bitcoin fonu kuracağını duyurdu. Ayrıca yine ABD’nin önde gelen bankalarından olan Morgan Stanley, yılın ilk aylarında zengin müşterilerine Bitcoin fonları dağıtmaya başladı.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir