İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akbank

Akbank kripto para borsası mı alacak?

Akbank kripto para borsası mı alacak?
+ - 0

Türkiye’deki kripto para piyasalarına olan ilgiye Akbank’ın da kayıtsız kalamadığı iddia edildi. Akbank’ın kripto para borsası Stablex’i satın alacağı öne sürüldü.

Mergermarket’in ismini açıklamadığı kaynaklarına dayandırdığı haberinde Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Akbank‘ın kripto para borsası Stablex‘i satın almak için görüştüğü iddia edildi.

Mergermarket’e konuşan iki kaynağın Akbank ve Stablex arasında görüşmelerin sürdüğünü ve yakın zamanda bir anlaşmaya varabileceklerini ifade ettikleri belirtildi.

Kaynaklar bu anlaşmanın olası boyutu hakkında yorum yapmazken, bu satın alma görüşmelerinin Stablex’in belirli bir kısmıyla ilgili olabileceği de değerlendirildi.

Tarafların konuya ilişkin yorum taleplerine yanıt vermediği belirtildi.

Stablex ve Akbank arasındaki yöneticiler arası bağlantı biraz geçmişe dayanıyor. Zira Mayıs 2021’den itibaren Stablex’in CEO koltuğunda oturan Turgut Guney 2011 ve 2017 yılları arasında Akbank’ta COO görevini yürüttü.

Ekim 2011’de Akbank Teknoloji ve operasyon Genel Müdür yardımcısı görevine başlayan Gunay, Ocak 2017’de bu görevinden istifa etmişti.

Son Paribu raporuna göre Türkiye’de kripto para yatırımcı sayısı 8 milyonu geçti. Türkiye’deki artan kripto para ilgisi göz önüne alındığında, bankaların da bu sektöre yönelik ilgisinin artması doğal karşılanmalı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap