1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz yorumu: Gerekirse bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz yorumu: Gerekirse bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız

tayyip erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz artışıyla ilgili olarak, “Acı ilaç içmemiz gerektiğinin farkındayız buna böyle değerlendiriyorum” dedi.

MÜSİAD Expo açılışında konuşan Erdoğan, “Gerekirse bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız, dünkü faiz artışını bu çerçevede değerlendiriyorum. Türkiye’yi faiz, enflasyon, kur sarmalından çıkarmamız şarttır. Faiz her şeyden önce paradan para kazanmak suretiyle insanları sömürmektedir. Faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Asıl hedefimiz enflasyonu en kısa sürede tek haneli rakamlara indirmek, faizlerin de buna uygun şekilde aşağı inmesini temin etmektir. Bunu başardığımızda kurun da istikrara kavuşacağını umuyorum” ifadelerini kullandı.

Mevduatlardaki döviz ağırlığının azalmasını sağlamalıyız”

Erdoğan mevduatlardaki döviz ağırlığının azaltılması gerektiğini de belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yurt dışı tasarruflarımızı mutlaka ülkemize getirmeliyiz, varlık barışı adımını attık. TL’ye güveni artırarak, mevduatlarda döviz ağırlığının azalmasını sağlamalıyız.” diye konuştu.

“Yatırımcı güveni için her türlü adımı atacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide reform mesajlarına da devam etti. Erdoğan, “Yatırımcının güvenini kazanmak için her türlü adımı atacağız, gerekeni yapacağız. Ekonomi ve hukukta reformu en kısa sürede Meclis’e getireceğiz. Yeni yargı paketleriyle ilgili hazırlıklar sürüyor. Bunları da en kısa sürede Meclis gündemine getireceğiz.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap