Biden:  Banka yöneticilerine daha sert cezalar uygulansın
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Biden:  Banka yöneticilerine daha sert cezalar uygulansın

0

ABD’de bankaların arka arkaya batması sonrasında banka yöneticileri eleştiriliyor. ABD Başkanı Joe Biden, kurumlarının başarısız olmasına neden olan banka yöneticilerine daha sert cezalar uygulanması için Kongre’yi harekete geçmeye çağırdı.

Ülkede banka iflaslarının ardından bu hafta bankacılık sistemini istikrara kavuşturmak için adımlar attıklarını belirten ABD Başkanı Biden, vergi mükelleflerinin hiçbir zararı karşılamayacaklarını kaydetti.

Biden, “Aldığımız aksiyonlar sayesinde bankacılık sistemimiz bugün daha dirençli ve istikrarlı.” ifadesini kullanarak, Amerikalıların mevduatlarına istedikleri zaman erişebileceğini söylediğini aktardı.

Bu karmaşadan sorumlu olanlar hesap vermeli

“Bu karmaşadan sorumlu olanların hesap vermesi gerektiğini” belirten Biden, kötü yönetim ve aşırı risk alma nedeniyle bankaların batmasıyla ilgili yöneticilerin sorumlu tutulması gerektiğini bildirdi.

Biden, “Kongre, kötü yönetimleri, kurumlarının başarısız olmasına katkıda bulunan üst düzey banka yöneticileri için daha sert cezalar uygulamak için harekete geçmeli” ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap