Bankaların çalışanlarına verdiği günlük yemek ücreti
 1. Anasayfa
 2. Bankalar

Bankaların çalışanlarına verdiği günlük yemek ücreti

0

Bankalar, 2023 yılı için çalışanlarına ödeyeceği günlük yemek ücretlerini Ocak ayında açıkladılar.

Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı bütün kesimleri etkilediği gibi bankacıları da derinden etkilemektedir. Yüksek gıda enflasyonu ve restoran menülerine yapılan zamlar nedeniyle banka çalışanlarına verilen günlük yemek ücreti maalesef yetmiyor. Hatta bir banka Ocak-2023’de açıkladığı yemek ücretini 20 gün sonra tekrar güncelledi. Fakat yemek ücretlerindeki bu güncellemelerin soruna çare olmadığı bilinen bir gerçek. Maalesef bir çorbanın bile 40-50 TL olduğu ülkemizde bir bankacının günlük yemek ücreti piyasa şartlarına göre belirlenmelidir. Yemek ücretlerine yıllık artışlar değil piyasa şartlarına göre ara dönemlerde sık sık güncelleme yapılmalıdır. Tabii ki piyasa gerçeklerine göre yemek ücreti ödeyen bankalar varken hala çalışanlarına 85 TL-100 TL gibi komik rakamlar ödeyen bankalar da var. Bu bankaların üst yöneticilerini şubede çalışan bankacılarla öğle yemeğine gitmelerini tavsiye ediyorum.

Verilen yemek ücretiyle karnını doyuramayan bankacılar çözüm olarak kimi yemeğini evden getirirken kimisi öğlen tost, simit gibi aperatif yiyeceklerle geçirirken, kimisi dışarıda yemek yerken 1,5 porsiyon söyleyip 2 kişi yiyerek yemek giderlerinden tasarruf etmeye çalışıyor. Artık banka çalışanlarının sofrasını kuracak düzeyde maaş, aylık yemek ihtiyacını karşılayacak kadar yemek kartı bakiyesi beklentisi bir lüks değil gerekliliktir.   

Sitemize ulaşan pek çok banka çalışanlarının yemek ücretlerini piyasa gerçeklerine uygun olarak sık sık güncellenmesi isteğini üst yöneticilerin duyması dileğiyle…

 • 19
  be_endim
  Beğendim
 • 7
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 7
  e_lendim
  Eğlendim
 • 3
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 4
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 4
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir