Abdulkadir Selvi: Emekliler için kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor, yeni yıla kalmayacak
 1. Anasayfa
 2. Genel

Abdulkadir Selvi: Emekliler için kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor, yeni yıla kalmayacak

0

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Selvi, emekliye zam konusunun önümüzdeki hafta Cevdet Yılmaz başkanlığında bakanlar düzeyinde ele alınacağını belirtti. Selvi “Kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor. İzlenimim zammın yeni yıla bırakılmadan yansıtılacağı yönünde” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kahvaltıda bir grup gazeteciyle biraraya geldi. Işıkhan toplantıda yaptığı açıklamada, emeklilerin zam beklentisine ilişkin, “Emeklilere yönelik olarak Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat doğrultusunda bir çalışma yürütülüyor. Bu konuda çalışma tamamlandığında Sayın Cumhurbaşkanımıza sunulacak” demekle yetindi.

HAFTAYA BAKANLAR DÜZEYİNDE GÖRÜŞÜLECEK

Toplantıya katılan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, konunun, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında bakanlar düzeyinde ele alınacağını belirtti. Çalışmanın tamamlanmasının ardından kabinede görüşülerek, sonrasında Meclis’e sunulacağını aktardı.

Emekliye zam konusundaki duyumlarını ise şöyle aktardı: “Daha önce emeklilere zam konusunda üç alternatife göre hazırlık yapıldığını yazmıştım. ‘Seyyanen, en düşük aylığın yükseltilmesi ve oransal bir artış’ yapılması yönündeydi. Kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor. İzlenimim emekli zammının yeni yıla bırakılmadan emeklilere yansıtılacağı yönünde.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir