1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. CHP milletvekili Ali Mahir Başarır’la Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş arasında şiir tartışması

CHP milletvekili Ali Mahir Başarır’la Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş arasında şiir tartışması

featured

HalkTV’de yayınlanan Özlem Gürses’le Kayda Geçsin programına katılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz hakkında şiire varan ifadelerinin olduğunu öne sürdü. Bu iddia üzerine HalkTV canlı yayınına bağlanan bankanın Genel Müdürü Hakan Ateş, Başarır’ı iddiasını kanıtlamaya davet etti.

HalkTV ekranlarında yayınlanan Özlem Gürses’le Kayda Geçsin programına katılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Sezgin Baran Korkmaz’ın karapara aklama davası ile ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı. 

Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili ABD’de hazırlanan iddianamede Türkiye’ye aktarılan karaparanın 134 milyon dolar olduğunu belirten Başarır, MASAK’ın hazırladığı raporda ise bu miktarın 325 milyon dolar olarak kayda geçtiğini ifade etti. Aradaki bu farkın kaynağının Türkiye’de soruşturulmadığını söyleyen Başarır Türkiye’deki birçok bankanın da bu işin içinde olduğunu dile getirdi.

İkinci Halk Bank vakası yaşanacak

Amerika’dan gelen bu paranın Türkiye’deki hangi bankalar aracılığı ile geldiğinin gözden kaçırıldığını ifade eden Başarır: ” Ziraat Bankası, Deniz Bank,Vakıf Bank, Halk Bankası, Garanti Bankası… MASAK raporlarında var, bunları ben uydurmuyorum. İddianameye baktığımız zaman bir tek banka yargılanıyor mu? ABD Sezgin Baran Korkmaz’ı aldığı zaman ikinci bir Halk Bankası vakası yaşamayacak mıyız?” dedi.

Deniz Bank Genel Müdürü’nün SBK’ya şiire varan ifadeleri var

Sezgin Baran Korkmaz’ın bankalarla iç içe girmiş ilişkileri olduğunu vurgulayan Başarır, ” Deniz Bank’ın müdürünün neredeyse şiir yazan ifadeleri var Sezgin Baran Korkmaz hakkında. Ben de bu ifadeler var. Dilerseniz yollayabilirim” diye konuştu.

Başarır’ı söylediklerini ispata davet ediyorum

Bu iddiaların ardından yayına bağlanan Deniz Bank Genel Müdürü Hakan Ateş, Ali Mahir Başarır’a yanıt verdi. Ateş:” Ali Mahir Başarır, halkın oylarıyla parlamentoya seçilmiş bir milletvekili. Bu nedenle iddialarını ciddiye almak durumundayım. Sezgin Baran Korkmaz çeşitli suçlamalarla hakkında soruşturma açılmış bir isim.

Bu çerçevede bizim DenizBank olarak 24 yıldır kurucusu olup da 4 hissedar değiştirip Türkiye’nin beşinci büyük özel bankası konumuna getirdiğimiz bir bankanın genel müdürü olarak suçlanmam benim kurumumu bağlar.

Bu bakımdan cevap verme ihtiyacı duydum.  Bizim adı geçen şahısla yakından uzaktan hiç bir ilgimiz olmamıştır. MASAK’la ilgili bütün bildirimlerimiz yerinde ve  zamanında yapılmıştır.

Bazı konuları kulaktan dolma bilgilerle televizyon programlarında ortaya yaymak asıl suçtur. Bu parlamenter arkadaşı iddiasını ispata davet ediyorum.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap